Warning: Parameter 1 to wp_default_scripts() expected to be a reference, value given in /usr/home/staszow/domains/sig.staszow.com/public_html/wp-includes/plugin.php on line 601 Warning: Parameter 1 to wp_default_styles() expected to be a reference, value given in /usr/home/staszow/domains/sig.staszow.com/public_html/wp-includes/plugin.php on line 601 Warning: Parameter 2 to M_DataMapper::set_custom_wp_query_where() expected to be a reference, value given in /usr/home/staszow/domains/sig.staszow.com/public_html/wp-includes/plugin.php on line 291 Warning: Parameter 2 to M_DataMapper::set_custom_wp_query_groupby() expected to be a reference, value given in /usr/home/staszow/domains/sig.staszow.com/public_html/wp-includes/plugin.php on line 291 Warning: Parameter 2 to M_DataMapper::set_custom_wp_query_fields() expected to be a reference, value given in /usr/home/staszow/domains/sig.staszow.com/public_html/wp-includes/plugin.php on line 291 Warning: Parameter 2 to M_DataMapper::set_custom_wp_query() expected to be a reference, value given in /usr/home/staszow/domains/sig.staszow.com/public_html/wp-includes/plugin.php on line 291 Założenia – Staszowski Ośrodek Wspierania i Integracji Przedsiębierczości SIG

Założenia

Staszowska Izba Gospodarcza powstała w 1997 roku jako organizacja podmiotów gospodarczych regionu. Przez te lata pracy aktywnie uczestniczy w życiu społecznym i kulturalnym regionu. Wspiera organizacje wielu imprez kulturalnych, promujących powiat staszowski.

Staszowska Izba Gospodarcza to najprężniej działająca organizacja zrzeszająca przedsiębiorców z regionu powiatu staszowskiego. Długoletnia działalność SIG pozwoliła zdobyć znaczącą pozycję w otoczeniu małych i średnich przedsiębiorstw. Usługi świadczone przez Izbę są ciągle aktualizowane w miarę potrzeb członków i zmieniającej się sytuacji na rynku gospodarczym. Usługi świadczone przez SIG wychodzą na przeciw nowym wyzwaniom jakie stają przed przedsiębiorcami w rozwijającej się firm i wspierać ich rozwój.

Izba jest organizatorem i fundatorem stypendiów naukowych corocznego Konkursu Arystoteles i Arystoteles Junior dla młodzieży szkolnej. Wspomaga finansowo i organizacyjnie inne okolicznościowe imprezy edukacyjne i kulturalne.

Corocznie Izba organizuje spotkania członków i sympatyków Staszowskiej Izby Gospodarczej, kiedy to wręcza prestiżowe wyróżnienia „Stambułki Staszowskie” dla firm, dzięki którym szczególnie widoczny stał się rozwój regionu staszowskiego i jego rozkwit na arenie lokalnej.

Na stronie internetowej SIG prowadzona jest baza danych firm członkowskich, która jest dodatkową reklamą dla przedsiębiorców. Ułatwia to również kontakt potencjalnych klientów z przedsiębiorcami.

Nieobojętny jest nam również problem bezrobocia, dlatego uruchomiliśmy bazę danych osób poszukujących pracy, których kwalifikacje zawodowe godne są rekomendacji Staszowskiej Izby Gospodarczej. Ułatwia to pracodawcom dostęp do oferty najbardziej kompetentnych I wykwalifikowanych osób.

 

Członkostwo w Staszowskiej Izbie Gospodarczej jest dobrowolne, daje ono możliwość nawiązania wielu kontaktów biznesowych, partnerskich i dodatkowej promocji firmy.

Staszowska Izba Gospodarcza